Veliki preokret Lajovića

U trećem kolu ATP turnira u Madridu srpski teniser Dušan Lajović je savladao favorizovanog  Argentinca Huan Martin Del Potra sa 2:1 u setovima nakon što je napravio veliki preokret.

Lajović je izgubio prvi set sa 6-3 izgubivši čak dva svoja servisa u tom setu. Argentincu Del Potru je sve išlo na ruku, imao je sjajan servis a Lajoviću nije dozvolio niti jednu brejk šansu.

U drugom setu srpski teniser je zaigrao mnogo agresivnije na servis popularnog Delpa i uspio da u ključnom sedmom gemu oduzme brejk Argentincu i na kraju set osvoji sa 6-4.

Treći set je donio rezultatsku klackalicu koja je na kraju otišla u trinaest gemova odnosno u taj brejk . Del Potro je odmah na početku napravio dupli brejk i poveo sa visokih 4-0, međutim Laović se nije predao, napao je Del Potrov servis i uspio da dođe do velikog preokreta i pobjede od 8-6 u taj brejku.

Lajović je ovom pobjedom prošao u četvrtfinale gdje se sastaje sa Kevinom Andersonom.