Zvezda osvojila Kup, Stanojević poslije finala napustio Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pošto su u finalu na stadionu „Rajko Mitić“ pobedili Partizan rezultatom 2:1 (1:0).

Najzaslužniji za 26. trofej u ovom takmičenju i drugu duplu krunu za redom crveno-belih bio je Aleksandar Katai, koji je u 26. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a u 73. postigao gol za trijumf svog tima. Jedini strelac za crno-bele bio je Nemanja Urošević u 62. minutu.

U utakmici koja je po kvalitetu, ali i broju gledalaca na tribinama stadiona u Ljutice Bogdana, bila slika i prilika srpskog klupskog fudbala, crveno-beli su rutinski, mnogo lakše nego što to rezulat pokazuje, pobedili večitog rivala i osvojili i drugi trofej u sezoni.

Ključni igrač meča bio je Aleksandar Katai, koji je sa dva sjajna poteza, uz obilatu pomoć odbrane Partizana, obeležio ovu utakmicu. U 26. minutu je primio loptu na ivici kaznenog prostora i neometan od centralnih bekova crno-belih, kao sa penala poslao loptu u desni gornji ugao Stevanovićevog gola, da bi u 73. minutu iskoristio niz grešaka celog protivničkog tima, pretrčao 50 metara, zaobišao golmana i ubacio loptu u praznu mrežu. Crno-beli su desetak minuta pre drugog gola Zvezdinog kapitena uspeli da izjednače preko Uroševića i da donesu sebi i svojim navijačima lažnu nadu da su sposobni da naprave preokret.

Razliku između dva naša najbolja kluba napravila su tri igrača – Katai, Ivanić i Dragović. Prvi je sa dva poteza rešio pobednika, drugi je dokazao da je najbolji vezni igrač u srpskom fudbalu, a treći je po ko zna koji put potpuno zaustavio Rikarda na derbijima, a posle njegovog starta i oduzete lopte Zvezda je izvela kontru iz koje je došla do pobede.

Šampionu Srbije su njih trojica bila dovoljna da budu bolji od rivala koji je većim delom meča imao terensku inicijativu, ali nije znao šta bi mogao da uradi sa tim. Partizanu nedostaje kvalitet na gotovo svim pozicijama u timu, osim kad je u pitanju Natho, međutim, Izraelac više nema snage da konstantno, iz utakmice u utakmicu nosi svoj tim.

I ovaj meč je podsećao na većinu utakmica ova dva tima od kad ih predvode Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević. Sticao se utisak da je Partizan aktivniji, da diktira ritam i napada, crno-beli su i statistički imali više šuteva ka golu rivala sve do pred sam kraj, ali na kraju Zvezda dođe do rezultatata koji joj odgovara. To se videlo od trenutka kada je Katai postigao drugi gol – u narednih dvadeset minuta više se ništa nije događalo na terenu i domaćin je priveo meč kraju a da njihov rival nije organizovao ni jedan napad ka golu Borjana. Razlika između ovog derbija i nekih prethodnih je možda i to što je u ovom finalu bilo očigledno koliko Partizanu nedostaje kvalitet u svim linijama tima.

U najavama ove utakmice najviše pažnje trener crno-belih Aleksandar Stanojević poklonio je činjenici da je žrebom za domaćina izabrana Zvezda i koje sudije su odabrane da budu u VAR sobi. Ipak, krajnji rezultat je posledica njegovih odluka, a najpre selekcije igrača koju je napravio od kad je došao u Humsku u svom drugom mandatu. I pre početka utakmice je znao da napušta klub i pitanje je sa kakvom motivacijom je dočekao ovaj derbi, ali je taktičkim zamislima prvog stručnjaka crno-belih teško govoriti kad nije imao ko da ih sprovede.

Igrači Partizana napustili dodelu trofeja Zvezdi

Većina igrača fudbalskog kluba Partizan napustila je završnu ceremoniju dodele trofeja osvajaču Kupa Srbije Crvenoj zvedzi.

Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije, ali je na ceremoniji viđen skandal u režiji Partizana.

Naime, stručni štab crno-belih, kao i većina igrača, najpre su primili medalje za učešće u finalu, a potom napustili zeleni tepih.

Nisu to učinili svi, na terenu su ostali Miloš Jojić i Ivan Obradović, uz aplauze sa severne tribine.

Nameru da ostanu i ispoštuju rivala koji je slavio trofej imali su i Partizanovi stranci, Bibars Natho, Rikardo Gomeš i Kvinsi Menig, ali su oni na insistiranje saigrača takođe napustili teren.

Stanojević: Nisam više trener Partizana

Trener Partizana Aleksandar Stanojević rekao je posle finalne utakmice Kupa Srbije protiv Crvene zvezde da više neće voditi crno-bele.

„Ja sam rekao ljudima da, ako ne uzmemo titulu, neću biti trener sledeće sezone. Oni su to znali. Titula je bila prioritet, nismo je uzeli, ne bih dalje komentarisao“, izjavio je Stanojević.

„On je dodao da je o tome obavestio igrače svog tima.

“Obavestio sam igrače u svlačionici da više nisam trener Partizana. Neću ih videti ni sutra, ni više“, izjavio je sad već bivši prvi stručnjak crno-belih.