Zvezda savladala Olimpijakos, nakon primljenog gola uslijedio veliki preokret

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su sinoć Olimpijakos sa 3:1, u drugom kolu Grupe B Lige šampiona.

Zvezda je na stadionu “Rajko Mitić” pobedila posle preokreta, pošto je Olimpijakos vodio od 37. minuta golom Rubena Semeda.

Pobedu Zvezdi doneli su Miloš Vulić u 62, Nemanja Milunović u 87. i Ričmond Boaći u 90. minutu.

Zvezdi je to prva pobeda ove sezone u Ligi šampiona, posle poraza od Bajerna u prvom kolu.

Prvo poluvreme prošlo je bez velikih šansi, a Olimpijakos je poveo posle lošeg poteza Radživa Van La Pare, koji je prvo izgubio loptu, a potom i napravio prekršaj.

Kostas Masuras je centrirao na drugu stativu, gde je bio Semedo, koji je doveo goste u vodjstvo.

Početak drugog poluvremena bio je sličan, sve do 58. minuta, kada je Olimpijakos ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Jasina Benzije.

Vulić je ušao umesto Dušana Jovančića, Ričmond Boaći je zamenio Van La Paru,

Zvezda je od tada bolje igrala i već pet minuta kasnije došla do izjednačenja golom Miloša Vulića.

Olimpijakos je najbolju priliku imao u 84. minutu, kada je fudbaler grčkog tima sa nekoliko metara promašio gol, posle čega je usledila kazna.

Gosti su odolevali do pred kraj uutakmice, a onda je njihov otpor slomljen za samo par minuta. Prvo je Marin sjajno izveo korner, a Milunović glavom sproveo loptu u mrežu za 2:1. Potom je Marin ponovo pokazao kakav je majstor kada je loptu “servirao” i na glavu u Boaćija koji je bacio Grke u nokdaun – 3:1.

Crvena zvezda će narednu utakmicu u Ligi šampiona igrati 22. oktobra protiv Totenhema u Londonu.