Austrijski derbi bez pobjednika: Rapid i RB Salcburg remizirali

Sedmo kolo tipico Bundeslige bilo je siromašno po broju pogodaka, a ‘palo’ je tek devet pogodaka. Jedna utakmica je odgođena. U derbiju kola i borbi za prvo mjesto nije bilo pobjednika.

Derbi kola između bečkog Rapida i RB Salzburga nije imao pobjednika. Sjajni Sekou Keita je na asistenciju Szoboszlaija doveo aktualnog prvaka u vodstvo u 29. minuti. Rapid je imao ukupno više udaraca na gol, a posjed lopte je bio skoro isti (52 posto za RB). Domaći su dobru igru iskoristili u 85. minuti i preko Christopha Knasmüllnera osvojili bod. Kapetan Rapida Dejan Ljubičić ozlijedio se u 51. minuti, a neriješen rezultat dobar je znak za Bečane, nakon što su u prošlom susretu izgubili sa 2:7, prenosi kroativ.at.

Swarowski Tirol pobijedio je sa 1:0 kod St. Pöltena. Za goste je pogodio Florian Rieder u 31. minuti, a od 59. minuti su igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Žana Rogelja. Ried je Hartbergu nanio poraz od 2:0, a strijelci su bili Nutz u 17. i Paintsil u 52. minuti.

Bečka Austrija odigrala je bez pogodaka kod Rheindorf Altacha. LASK je s visokih 4:0 pobijedio Flyeralarm Admiru. Strijelci su bili Trauner, Johannes Eggestein, Ranftl i Lukas Grgić.