Ben, Borjan i ludnica u Salcburgu – Zvezda je u Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde dosanjali su san u Austriji i posle više od dve i po decenije će igrati u Ligi šampiona!

Srpski šampion odigrao je nerešeno 2:2 u Salcburgu protiv austrijskog šampiona i zahvaljujući golovima u gostima kompletirao neverovatnu seriju u ovogodišnjim kvalifikacijama.

Zvezda je posle 0:0 u Beogradu imala zaostatak od 2:0 pogocima Munasa Dabura, ali je “blickrigom” El Fardua Bena sredinom nastavka došla do najvećeg uspeha u ovom veku.

“Crveno-beli” još od istorijskog uspeha iz Barija nisu igrali u eliti i ova generacija ostaće upamćena u klupskoj istoriji kao prva koja je došla do grupne faze otkad se igra u ovom formatu.

Zvezda je na “Red Bul areni” imala veliku podršku svojih navijača, više od 9.000 “delija” stiglo je u Salcburg i pravilo sjajnu atmosferu, ali to nije omelo domaće igrače koji su krenuli izuzetno ofanzivno od samog starta.

Prednjačili su Moanes Dabur, Patson Daka, Hanes Vulf i Amadu Hajdara i odmah počeli da prave prilike pred golom gostiju.

Najbolju je već u 10. minutu propustio Daka kada su Miloš Degenek i Milan Borjan katastrofalno reagovali, ali je heroj bio kapiten Vujadin Savić koji je sprečio čist pogodak. Od tog trenutka nizale su se prilike i udarci sa distance, pa je Borjan imao mnogo posla u prvih pola sata.

Pokušavali su izabranici Marka Rozea iz svih pozicija, dok igrači Vladana Milojevića nisu uspevali da odigraju nekoliko povezanih akcija. Tek su sporadično pokušavali Nemanja Radonjić, Branko Jovičić i Nemanja Milić, ali nisu bili ni blizu da ugroze protivničkog čuvara mreže.

Nezadovoljni Milojević je u finišu prvog dela umesto Veljka Simića ubacio Dušana Jovančića i, kada se činilo da su se “crveno-beli” odbranili, primili su gol u najgorem trenutku – u poslednjem minutu prvog dela igre.

Savršeno je centrirao Andreas Ulmer sa leve strane, Savić je za razliku od početka susreta napravio veliku grešku i ostavio Dabura usamljenog na petercu, a on je neometan “otvorio stopalo” i prosledio loptu u mrežu za 1:0 na pauzi.