Dupla kruna: Zvezda savladala Partizan u finalu Kupa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde osvajači su duple krune u Srbiji nakon što su poslije penala savladali Partizan u finalu Kupa.

U regularnom dijelu i nakon produžetaka nije bilo golova.

Zanimljiva situacija dogodila se tokom izvođenja penala kada je golman Partizana Vladimir Stojković dobio drugi žuti karton, ali nije isključen.

Naime, pravila kažu da se žuti kartoni dodijeljeni tokom izvođenja penala ne računaju zajedno s onima koji su dodijeljeni tokom igre, tako da je Stojković mogao da nastavi da brani.

Prvo poluvrijeme je bilo vrlo dinamično, a odmah na samom startu smo vidjeli opasnu priliku za Crvenu zvezdu u kojoj je bio Dijego Falčineli, a on je iz neposredne blizine bio neprecizan.

Partizan je u uvodnim minutima bio malo stidljiviji, dok je Zvezda napadala, čak je i Ivanić imao lepu šansu iz polu voleja, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon inicijative Zvezde, usledilo je i nekoliko opasnih prilika za Partizan, a Jojić i Jović su nekako bili najbolje raspoloženi. Prvo je Jojić van kaznenog probao da ugrozi Borjana, a onda i Jović nakon odličnog pasa Markovića kroz noge defanzivcima Zvezde, ali gola nije bilo.

Crveno-bijeli su imali još neke odlične šanse, Falčineli je imao dve ogromne šanse i poslije 45 minuta nismo vidjeli golove, iako je šansi bilo, a bilježimo i 22 prekršaja bez ijednog žutog kartona.

Drugo poluvrijeme je bilo u dosta sporijem ritmu nego prvo. Nismo vidjeli mnogo šansi, ali smo zato vidjeli prvi i drugi žuti karton u samo 60 sekundi. Prvo Marković, a onda i Ben, a nakon toga Partizan u dvije polu šanse dobija dva kornera iz kojih nije učinjeno previše.

Čak nije ni bilo toliko prilika kao u prvom poluvremenu, a sigurno je najbolja bila u finišu kada je Milunović pokušao glavom nakon Benovog centaršuta, ali je Stojković to odbranio bez ikakvih problema i uhvatio “živu” loptu.

Falčineli je pokušao iz velike udaljenosti, kada ga je Ostojić izblokirao i lopta dobila čudnu putanju i umalo prevarila Stojkovića, bilo je to opasno, ali lopta završava u korneru.

Što se tiče kartona, situacija potpuno drugačija. Čak pet igrača je zaradilo po žuti karton u drugom poluvremenu, bilo je i dosta izmjena, ali pošto golova nije bilo otišli smo u produžetke.

Partizan je bolji bio na startu produžetaka, odmah su preko desnog boka napali i Nathov udarac nije bio opasan, a po prvi put smo ofsajd vidjeli u 4. minutu produžetka.

Prava ludnica je uslijedila tokom izvođenja penala.

Izvođači su bili sigurni do četvrte serije, ali je nakon izvođenja u trećoj seriji došlo do koškanja nakon što je Stojković loptom odgurnuo Krstovića koji je prethodno pogodio za 3:3. Stojković je dobio drugi žuti karton, ali, kao što smo rekli, nije isključen.

Nakon toga je uslijedila velika gužva na terenu, a dodijeljeno je još nekoliko kartona na obje strane.

Na startu četvrte serije, kada se situacija smirila, Borjan brani penal Jojiću, a potom za Zvezdu pogađa Nikolić.

Borjan se ponovo istakao kada je odbranio Štuliću, te je tako Zvezda došla do titule u Kupu i duple krune nakon 14 godina.

Skinute gaće

Bilo je mnogo tenzija uoči derbija, a pogotovo u samom finišu utakmice, pa je fudbaler Zvezde Marko Gobeljić malo pretjerao u slavlju.

Gobeljić je skinuo gaće ispred golmana Partizana Vladmira Stojkovića kao odgovor na njegovu izjavu prije finala Kupa.

“Šta god da se desi sutra, ja ću biti krivac. Na svoja leđa primam sve. Mene silujte ako ne osvojimo Kup. Saigrači nemaju pritisak. Sve je na meni”, izjavio je Stojković uoči derbija.