Laslo Đere bio blizu finala u Kicbilu, Dominik Tim ipak pobijedio pred domaćom publikom

Teniser iz Srbije Laslo Đere nije uspio da se plasira u finale turnira u Kicbilu pošto ga je pobijedio nekadašnji grend slem šampion Dominik Tim.

Gledali smo spektakularan meč pun preokreta, nevjerovatnih serija i propuštenih šansi, a nažalost Đere na kraju nije uspio da dobije meč iako je u više navrata bio bliži finalu.

Laslo Đere je propustio 12 brejk šansi tokom meča i zbog toga se sve rješavalo u taj-brejku trećeg seta u kome je opet Đere bio nešto bolji. Na kraju, poslije šest spasenih meč-lopti, Dominik Tim je došao do najveće pobjede od povratka na teren. Iskoristio je svoju prvu meč-loptu i oduševljeno slavio pred domaćom publikom u Austriji poslije čak tri i po sata. Na kraju, Dominik Tim – Laslo Đere: 2:1 (6:7 (7), 7:5, 7:6 (10).

Najgore po srpskog tenisera je što je još u drugom setu imao priliku da dođe do pobjede, ali je sam zakomplikovao situaciju, izgubio servis, a iskusniji teniser iz Austrije je znao to da iskoristi. Ipak, koliko god to bilo teško, nije poremetilo Lasla koji je pokazao i mentalnu snagu zadržavši nivo igre u trećem setu.

Bio je konstantna pretnja, sve vrijeme se činilo da će prvi da napravi brejk, ali svaki put je Tim nalazio način da se izvuče sa konopaca. Zato će u finalu Kicbila igrati protiv Sebastijana Baeza.