Liga nacija: Fudbaleri Srbije savladali Rusiju čak sa 5:0, ostaju u rangu B

Fudbalska reprezentacija Srbije deklasira Rusiju u poslednjem kolu Lige nacija sa 5:0, što je uz poraz Turske obezbedilo opstanak u B rangu takmičenja.

Fudbaleri Srbije rešili su da se malo opravdaju za poraz od Škotske i loš nastup u Ligi nacija, pa su na kraju ovog takmičenja deklasirali Ruse, i to sa čak 5:0!

Iako je za nacionalni tim bolja računica bio poraz i ispadanje u niži rang zbog nove šanse da se na EURO ode preko Lige nacija, rani gol Radonjića dao krila saigračima, pa je već do poluvremena bila “puna mreža” domaćina poslednjeg Mundijala sa 4:0 i time je sve bilo rešeno, piše nova.rs.

Uz to, Srbiji je opstanak obezbeđivala samo još pobeda Mađara, a oni se nisu kockali i kalkulisali, iako im je bio dovoljan remi za prvo mesto – dobili su Turke sa 2:0.

Najava meča prošla je u “rafalu” vesti o povredama i zaraženima koronavirusom, čak je i Aleksandar Mitrović naknadno poneo kapitensku traku, ali je sa saigračima uspeo da već na poluvremenu dođe do vođstva od 4:0.

Posle zicera Rusa u 40. sekundi, kada je Rajković odbranio, Nemanja Radonjić je pokrenuo goleadu udarcem sa distance, a nadovezao se Luka Jović na asistenciju Filipa Mladenovića. Onda je Dušan Vlahović zamenio povređenog Nemanju Radonjića i zatresao mrežu za 3:0, na odbitak posle šuta Luke Jovića, ali to nije bio kraj u prvom periodu igre.

Filip Mladenović je potvrdio da je zaslužio startersko mesto u meču protiv Škotske, asistirao je još jednom idealno Joviću, a onda je u 64. minutu dao i gol za 5:0.

Nisu Rusima pomogle četiri izmene na poluvremenu, čak su i golmana promenili, ali im je preostalo da se pomire sa ubedljivim porazom i činjenicom da će ostati bez A Lige nacija, koju su obezbedili Mađari.

U međuvremenu, jedino što je bilo bitno Srbiji je da Mađarska pobedi Turke. Da bi se opstalo u B rangu, Turci nisu smeli da osvoje ni bod, a u Budimpešti su se držali do 57. minuta, kada je Siger dao gol. U 95. minutu, gol je dao i Varga za 2:0.