Novak pobijedio Štrufoa

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala US opena, pošto je u trećem kolu savladao Nijemca Jan-Lenarda Štrufa sa 3:0 u setovima (6:3, 6:3, 6:1). Novakov rival u narednom meču je Španac Pablo Karenjo Busta.

Đoković je rutinski savladao Štrufa, od početka do kraja susreta kontrolisao tempo i rezultat i strpljivo stvarao i koristio šanse koje su mu se ukazivale.

Prvi set protekao je u dobroj igri obojice tenisera na sopstveni servis. Viđeno je ukupno tek tri bejk lopti, ali ono najbitnije je da je Novak svoju drugu iskoristio u samom finišu, napravio brejk i nakon 39 minuta osvojio prvi set sa 6:3.

Drugi set je završen istim rezultatom, ali potpuno drugačijim tokom.

Već u prvom gemu Novak je napravio četiri brejk lopte, od kojih je posljednju iskoristio i stekao ranu prednost. Do kraja seta srpski teniser je održavao prednost i ponovo napravio brejk u finišu, te ponovo sa 6:3, ovoga puta četiri minuta manje na terenu, poveo sa 2:0 u setovima.

Novak se postarao da na terenu ne provede ni minut duže nego što je to bilo potrebno. Treći set protekao je potpuno u znaku najboljeg tenisera na svijetu, koji je nakon pola sata tenisa i dva brejka, rutinski osvojio treći set sa 6:1 i upisao zasluženu pobjedu.

Novak se pobjedom nad Štrufom plasirao u osminu finala, gdje će se sastati sa Špancem Karenja Bustom.

Španski teniser je u trećem kolu eliminisao Litvanca Berankisa sa 3:0.

Meč osmine finala između Đokovića i Karenja Buste igra se u nedjelju.

(RTS/Foto: Reuters)