Pobjeda Crvene Zvezde: Boaći i Pavkov pogađali za miran revanš

Sjajnu atmosferu napravili su navijači Crvene zvezde koji su i ovaj put napravili odličnu atmosferu na najvećem srpskom stadionu.

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Helsinki rezultatom 2:0 u prvoj utakmici druge runde kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Atmosfera pred početak prvog meča 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona!

?⚪#fkcz #czvhjk pic.twitter.com/fG2f5bs20k

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) July 24, 2019

Fudbaleri su uzvratili navijačima i napravili veliki pritisak u prvh deset minuta, međutim, odličnu priliku imali su gosti u 14. mintu nakon odlične kontre. Riku Riski je savladao i Borjana, lopta je završila u mreži, ali na sreću crveno belih, gol je poništen zbog ofsajda.

Šest minuta kasnije Marko Marin pravi dar mar na polovini Helsinkija, međutim, bio je usamljen pa su njegove majstorije poslužile samo za ovacije navijača.

Igrao se 26. minut kada je Crvena zvezda došla u vođstvo. Ivanić je odlično centrirao sa desne strane, a najviši u skoku bio je Boaći koji je glavom pospremio loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Zvezda je kontrolisala igru, a nakon akcije u kojoj su učestvovali Ivanić i Stojković šutirao je Jovančić, međutim, nije uspio da podupla prednost.

Nastavila je Crvena zvezda da igra strpljivo u napadu, sigurno u odbrani, međutim, Helsinki se nije otvarao, umrtvio je u potpunosti igru, pa se na drugi gol čekalo do same završnice. Nagovještaj pogodka dogodio se u 86. minutu, Milan Jeftović je nakon odbijene lopte koju je prema golu Helsinkija uputio Marin šutirao ali je lopta, iako je pozicija bila izgledna, otišla daleko pored gola.

Milan Pavkov je ponovo bio čovjek koji je postigao značajan gol za Zvezdu. U 90. minutu, Marin je ubacio sa desne strane, nakon loše intervencije odbrane Helsinkija lopta je došla do Pavkova kojem nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Finci u različitim dresovima – slučajno ili ne

Čini se da se na stadionu “Rajko Mitić” desio pravi presedan kada su evropske utakmice u pitanju, a za to je zaslužna oprema finskog prvaka.

Da li greškom ekonomata ili možda specijalnim sponzorskim ugovorom, Helsinki u Beogradu nije igrao u istim dresovima.

Na prvi pogled čini se da gostujući igrači nastupaju jednobrazno odeveni, ali to nije slučaj. Ukoliko se malo bolje zagleda u dres Helsinkija, vidi se da središnji deo namenjen generalnom sponzoru nije isti kod svih igrača.

Kod nekih od fudbalera kluba iz Finske nalazi se crveni reklamni amblem, a kod pojedinih beli. Još uvek nije jasno da li je u pitanju greška, kao i kako je jedna takva uspela da prođe nezapaženo kod delegata i sudije.