Real Madrid 13. put šampion Evrope

Fudbaleri Real Madrida treći put uzastopno osvojili su Ligu prvaka nakon što su večeras u finalu na Olimpijskom stadionu u Kijevu pobijedili Liverpool rezultatom 3:1.

Madriđani su pokušali već u prvoj minuti ugroziti golmana Kariusa, ali je signaliziran ofsajd u kojem se našao Isco. Opasno je bilo i na drugoj strani, pošto je u veoma dobroj situaciji bio Wijnaldum.

Prštalo je u Kijevu na početku utakmice, za nijansu je bio opasniji Liverpool, a odlično se na početku utakmice postavljao i srbijanski sudija Milorad Mažić.

Nogometaši Liverpoola su prijetili u uvodnim momentima meča, ali je izostao pravi završni udarac pa nije bilo promjene rezultata.

Madriđani su odgovorili u 15. minuti preko Ronalda, koji se sjurio ka kaznenom prostoru protivnika, pokušao pogoditi iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan.

Liverpool je sredinom prvog dijela propustio najbolju šansu. Šutirao je Firmino, čiji je udarac izblokiran, dok je Navas odlično zaustavio udarac Alexander-Arnolda.

Redse je u 28. minuti zadesio veliki peh, pošto je najbolji igrač ove ekipe Salah povrijedio rame i u suzama napustio teren. Odlični Egipćanin se ranije povrijedio u duelu s Ramosom.

U prvom poluvremenu u suzama je završio i defanzivac Reala Carvajal, koji je ostao da leži na zemlji i nije mogao da nastavi utakmicu.

Benzema je zatresao mrežu tri minute prije odlaska na odmor nakon što je Ronaldo šutirao, a Karius odbranio. Ipak, francuskom napadaču je gol poništen pošto se Ronaldo nalazio u ofsajdu.

U veoma dobroj situaciji je bio i rezervista Nacho, koji je pokušao sa desne strane da ugrozi Kariusa, a posljednja prilika u prvom dijelu viđena je na njegovom isteku, kada je Benzema šutirao sa ivice šesnaesterca, no bio je zamalo neprecizan.

U nastavku utakmice viđena je znatno uzbudljivija utakmica, a u odnosu na prvo poluvrijeme mreže su se tresle u četiri navrata.

Prvo je francuski napadač Benzema u 51. minuti večerašnjeg finala Lige prvaka doveo je ekipu Reala u vodstvo. Pogodak je u najmanju ruku bio bizaran budući da je Liverpoolov golman Karius očajno pogriješio i poklonio gol Benzemi.

Međutim, Liverpool je ekspresno izjednačio pogotkom Manea samo četiri minute nakon vodstva Kraljeva. Senegalski napadač se sjajno snašao u šesnaestercu Reala nakon što je Lovren bio najvisočiji poslije ubačaja iz kornera.

Možda i ključni detalj dogodio se u 64. minuti kada je velški ofanzivac Bale ponovo doveo ekipu Reala u vodstvo protiv Liverpoola. Marcelo je ubacio s lijeve strane, a Bale je iskopirao nedavni fenomenalni gol saigrača Ronalda i spektakularnim makazicama pogodio mrežu iza nemoćnog Karisua za 2:1.

Zanimljivo da je Realov trener Zidane tri minute ranije u igru uveo Balea, koji je u 83. minuti nakon sjajnog udarca i nove greške Kariusa postavio konačnih 3:1.

Real Madrid je tako osvojio treću uzastopnu Ligu prvaka i može se reći da je nastavljena dominacija Kraljeva.