Rubljov pobedio Zvereva i plasirao se u finale turnira u Dubaiju

Ruski teniser Andrej Rubljov pobedio je danas Nemca Aleksandra Zvereva 2:0 (6:3, 7:6) i plasirao se u finale ATP turnira serije 500 u Dubaiju.

Rubljov je bolje otvorio meč i odmah oduzeo servis protivniku. Zverev je uzvratio istom merom u četvrtom gemu ali Rubljov je nastavio sa agresivnom igrom, tako da je brejknuo nemačkog tenisera u petom i devetom gemu i tako osvojio set.

U drugom setu viđena je bolja igra Zvereva, ali nije viđen brejk sve do taj-brejka. Rubljov je imao priliku da reši meč ali nije iskoristio meč loptu u 12. gemu. U taj-brejku bolji je bio ruski teniser sa rezultatom 11:9 i iskoristio tek petu meč loptu u taj-brejku, naveo je Tanjug.

U finalu turnira u Dubaiju Rubljov će igrati sa boljim iz duela Novak Đoković-Danilo Medvedev.

(Politika.rs/Foto: gettyimages)