Rukometašice Hrvatske savladale Njemačku, plasirale se u polufinale EP

Hrvatske rukometašice plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva u Danskoj nakon što su u utakmici posljednjeg kola drugog kruga pobijedile Njemačku rezultatom 23:20.

Hrvatice su tako po prvi put u historiji ušle u borbu za medalje, a ulaskom u polufinale izborile su i direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. kojem će domaćin biti Španija.

Njemačka je bolje otvorila meč te je u prvom poluvremenu tri puta imala po dva gola prednosti, ali na odmor se otišlo s rezultatom 12:12.

Hrvatska je fantastično ušla u nastavak, a kada se Njemačka minutu i po prije kraja približila na 22:20, Debelić je svojim šestim golom na utakmici vratila na tri gola prednosti.

Pobjedničku ekipu su do fantastične pobjede predvodile Debelić sa šest i Mičijević sa četiri gola, dok je Pijević imala čak 16 odbrana.

Hrvatske rukometašice u polufinalu Evropskog prvenstva u Danskoj igrat će protiv Francuske ili Rusije.