Srbija i Hrvatska se direktno plasirale na Svjetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se večeras na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, pošto je u Lisabonu pobedila Portugal sa 2:1, u poslednjoj utakmici kvalifikacione Grupe A.

Na stadionu Benfike Portugal je poveo u drugom minutu golom Renata Sančesa, a izjednačio je Dušan Tadić u 33. minutu. Pobedonosni gol postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Fudbaleri Srbije igrali su dobro i borbeno, a takmičenje u grupi završili su kao prvi u grupi i neporaženi sa 20 bodova. Portugal je drugi sa 17.

Irska i Luksemburg imaju po devet bodova, a Azerbejdžan na poslednjem mestu ima bod.

Direktan plasman na Mundijal u Kataru ostvariće pobednici grupa, a u baražu, od 24. do 29. marta igraće drugoplasirane ekipe i dve ekipe iz Lige nacija. Žreb za baraž biće održan 26. novembra u Cirihu.

Autogol Rusije

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se danas na Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, pošto su u Splitu pobedili selekciju Rusije sa 1:0, u poslednjem kvalifikacijskom meču Grupe H.

Domaća selekcija je do sva tri boda došla autogolom Fjodora Kudrijašova u 81. minutu. Meč na stadionu “Poljud” odigran je po veoma lošim uslovima, usled kišnih padavina.

Hrvatska je zauzela prvo mesto sa 23 boda, dok je Rusija druga sa bodom manje, i za plasman na Svetsko prvenstvo će igrati dodatni baraž.

Slovačka je na gostovanju bila bolja od Malte sa 6:0, i zauzela je treće mesto u grupi sa 14 bodova, dok je Slovenija na svom terenu pobedila Kipar 2:1, i sa istim brojem bodova kvalifikacije je završila na četvrtom mestu.

Kipar je zauzeo peto mesto sa pet bodova, dok je poslednja u Grupi H selekcija Malte sa istim brojem bodova, i lošijom gol razlikom.