Totenhem “brojao” do pet: Zvezda poražena u Londonu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Totenhema 5:0, u trećem kolu Lige šampiona.

Izabranici Vladana Milojevića odigrali su slabu utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu i doživjeli su drugi poraz u elitnom takmičenju.

Loša forma Totenhema ulivala je nadu “crveo-bijelima” da poslije pobjede nad Olimpijakosom mogu da naprave još jedno iznenađenje, ali je uslijedio surov sudar sa realnošću. Doduše, nije se ponovio Minhen, ovoga puta bilo je i udaraca u okvir gola, ali je Gazaniga večeras sačuvao svoj gol.

Londonski klub je silovito ušao u meč riješen da prekine niz loših rezultata i već u 5. minutu Son je imao prvu priliku, ali je šutirao pravo u Borjana. Četiri minuta kasnije izveden je korner sa desne strane, Lamela je “pogodio” u glavu Kejna i Borjan je pvi put morao da vadi loptu iz mreže. Bojan je u 12. minutu spriječio Kejna da duplira prednost, ali je u 16. minutu umjesto Kejna to učinio Son.

Lamela se odlično oslobodio Rodića, pronašao Korejca samog na drugoj stativi, a napadač takvog kalibra ovakve prilike ne propušta. Ndombele je zaprijetio Borjanu u 22. minutu ali je golman “crveno-bijelih” bio na visini zadatka, da bi pet minuta kasnije prvi put zaprijetio srpski šampion. Gobeljić je centrirao, Van la Para je pokušao glavom, a Gazaniga iz dva pokušaja uspio da otkloni opasnost.

Najbliža golu Zvezda je bila u 36. minutu, Gobeljić je prvi put izblokiran, šutirao je i drugi put, loptu je zakačio Marin i poslao je pored gola. U samom finišu prvog dijela veliki kiks Marina, izgubio je loptu na svojoj polovini, Son je fantastično istrčao kontru i plasirao loptu u Borjanov bliži ugao.

U drugom poluvremenu još silovitiji napadi premijerligaša, prvi je pokušao Lamela u 51. minutu ali je lopta otišla preko gola, a dva minuta kasnije Milunović je u posljednjem trenutku intervenisao ispred Alija. U 53. minutu Lamela je šutirao pored stative, a to je bio samo uvod u četvrti gol domaćina.

Rodić je ponovo prelako ispao na desnoj strani, Orije uposlio Lamelu u srcu šesnaesterca, a Argentinac golom krunisao svoju dobru igru na ovom meču. Mogao je Lamela i u 59. minutu da savlada Borjana, izašao je sam ispred njega, ali je kanadski reprezentativac sjajno odbranio. Seriju prilika za Totenhem zaključio je Son udarcem pored gola.

Oslobodila se tada malo Zvezda, prvo je Garsija šutirao u Gazanigu, da bi potom Marin bio blizu, ali je lopta prohujala tik pored stative. Odmah je uslijedila kazna, lopta je stigla do Kejna koji je šutirao kroz noge Gobeljiću i Borjan je po peti put savladan. Do kraja meča u odličnoj prilici bio je i Dajer, ali je bio neprecizan.

Poslije ovog meča Totenhem je prestigao “crveno-bijele” na tabeli i ima četiri boda, jedan više od Zvezde. Bajern je prvi sa devet, a Olimpijakos posljednji sa jednim bodom.