Brazil i Švicarska u osmini finala, Srbija okončala nastup na Svjetskom prvenstvu

Brazil i Švicarska su se plasirali u osminu finala Svjetskog prvenstva iz grupe E, dok su se selekcije Srbije i Kostarike večeras oprostile od smotre najboljih reprezentacija svijeta.

Brazilci su u Moskvi u okviru trećeg, posljednjeg kola grupne faze rezultatom 2:0 savladali Srbiju.

U prvom poluvremenu Brazilci su dominirali u posjedu lopte, ali nije viđeno mnogo ozbiljnih prilika za postizanje gola.

Ipak, devet minuta prije odlaska na odmor Paulinho je iskoristio fenomenalan pas Coutinha i doveo Brazilce u vodstvo.

U nastavku je viđen znatno bolji nogomet, a Brazilci su uspjeli u 68. minuti udvostručiti prednost. Nakon dobrog centaršuta Neymara iz kornera, najvisočiji u šesnaestercu bio je Silva i zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Švicarska i Kostarika su podijeli bodove u Nižni Novgorodu odigravši neriješeno 2:2.

Nakon pola sata igre Dzemaili je doveo Švicarce u vodstvo zakucavši loptu u mrežu poslije Emboline asistencije.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0, a Waston je u 56. minuti izjednačio nakon centaršuta Campbella iz kornera.

Na 2:1 povisio je Drmić dvije minute prije kraja meča, a konačnih 2:2 postavio je Ruiz golom iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Brazil je završio na prvom mjestu grupe E sa 7 bodova i u osmini finala će igrati protiv Meksika, dok će drugoplasirana Švicarska odmjeriti snage sa Švedskom. Srbija je grupu okončala s tri boda, dok je Kostarika večeras osvojila svoj prvi i jedini bod na Mundijalu.