Iranci u svlačionici ostavili poruku Amerikancima: “Od drevne Persije…” FOTO

Delegacija iranske reprezentacije imala je poruku za Amerikance u Los Anđelesu.

Nakon susreta sa Belgijom (0:0), Iranci su ostavili pismo u svlačionici.

Poslali su važnu poruku o identitetu, dostojanstvu i zajedništvu.

“Od drevne Persije od prije više hiljada godina do savremenog Irana danas, duh Irana ostao je živ i postojan. Došli smo u Los Anđeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Hvala, Los Anđelese, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je tokom ovih 180 minuta fudbala dao svoje srce, glas i dušu za Iran. Neka među svim narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvo”, piše u pismu.

Podsjetimo, Iran tokom Svjetskog prvenstva ne smije duže da se zadržava na teritoriji SAD, već samo da odigra meč i vrati se u svoju bazu u Meksiku.

Dosad su osvojili dva boda, a posljednji meč igraće protiv Egipta u Sijetlu.

Pročitajte još

Popularno