Nakon susreta sa Belgijom (0:0), Iranci su ostavili pismo u svlačionici.
Poslali su važnu poruku o identitetu, dostojanstvu i zajedništvu.
Esto es de una DIGNIDAD IMPRESIONANTE.
El plantel de Irán ya se fue de Los Angeles pero dejó una carta:“Desde la Antigua Persia al Irán de hoy (…) vinimos a Los Angeles con orgullo, competimos con honor y nos vamos con dignidad”.
La lección que le están dando a EE.UU… pic.twitter.com/9d82ibnmcs— Periodistán (@periodistan_) June 22, 2026
“Od drevne Persije od prije više hiljada godina do savremenog Irana danas, duh Irana ostao je živ i postojan. Došli smo u Los Anđeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Hvala, Los Anđelese, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je tokom ovih 180 minuta fudbala dao svoje srce, glas i dušu za Iran. Neka među svim narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvo”, piše u pismu.
Podsjetimo, Iran tokom Svjetskog prvenstva ne smije duže da se zadržava na teritoriji SAD, već samo da odigra meč i vrati se u svoju bazu u Meksiku.
Dosad su osvojili dva boda, a posljednji meč igraće protiv Egipta u Sijetlu.