Kvalifikacije za Australian Open: Damir Džumhur savladao Emilija Gomeza

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je uspješno počeo 2021. godinu i prošao je prvo kolo kvalifikacija za Australian Open.

Džumhur je u prvom kolu kvalifikacija za prvi Grand Slam turnir sezone, koje se igraju u Dohi, savladao Emilija Gomeza nakon preokreta rezultatom 2:1 u setovima, nakon dva sata i 10 minuta igre.

U prvom setu vidjeli smo samo jednu priliku za break koju je dobio Ekvadorac u 11. gemu i odmah je iskoristio te poveo 6:5, a potom rutinski završio prvi set svojim servisima sa 7:5.

Džumhur je zaigrao mnogo bolje u drugom setu, napravio break u četvrtom gemu i potom uz male poteškoće ipak uspio set riješiti u svoju korist rezultatom 6:3 i poravnati na 1:1.

U odlučujućem trećem setu Džumhur je napravio dva breaka protiv 160. tenisera svijeta u trećem i sedmom gemu i završio meč rezultatom 6:2.

U drugom kolu kvalifikacija Džumhur će igrati protiv Juliana Lenza (ATP 245.) koji je sa 1;6, 6:2, 6:2 izbacio Renza Oliva (ATP 212.).