Srbin sa dva pogotka donio slavlje Ajaksu

Dušan Tadić u pobjedi Ajaksa protiv Grafšapa rezultatom 4:1 postigao je dva pogodtka, a ovim trijumfom njegov tim ovjerio je titulu šampiona Holandije.

Prvi gol Tadić je postigao u iz penala u 67. minutu, a onda je pogodio i tri minuta prije kraja utakmice.

Ovo je bilo poslednje kolo holandskog šampionata u kojem je u drugoplasirani PSV ostvario pobjedu protiv Heraklesa sa 3:1, ali je na kraju novi šampion zadržao tri boda prednosti.

Ajaks je šampionat završio sa 86 bodova, 28 pobjeda, dva nerješena rezultata i samo četiri poraza, a veliki doprinos tituli dao je uprvo srpski reprezentativac. On je jedan od najzaslužnijih i za plasman Ajaksa u polufinale Lige šampiona iz koje je holandski tim nesretno eliminisan.