Wolfsberger primio osam golova od Rapida, dao samo jedan

Kako ukratko opisati ono što se dogodilo austrijskom Wolfsbergeru ovoga Uskrsa? Gotovo da je nemoguće. Izgubili su ovosezonski europski protivnici Dinama na svom stadionu, u 23. kolu austrijskog prvenstva od Rapida iz Beča s nevjerojatnih – 1:8.

Rezultat je to koji zaista govori puno više od bilo kakvih opisnih pridjeva. Naročito, kad se pogleda samo drugo poluvrijeme koje je završilo rezultatom – 0:6.

Do odlaska na odmor stvari su za WAC još koliko-toliko funkcionirale. Rapid je poveo golom Fountasa u 22. minuti, a sedam minuta kasnije domaći ostaju s desetoricom. Crveni karton izravno zarađuje Lochoshvili. Nakon nepune dvije minute gosti su povećali prednost preko Kare, a u 39. minuti Rocher je, barem se tada tako mislilo, vratio nadu Wolfsbergeru da može i izjednačiti u nastavku.

No onda, potop. I to kakav! U razdoblju od 57. do 61. minute prvo Ullmann, a onda i još dva puta Fountas postavljaju na 1:5. Tek je tada, u 65. minuti kao jedna od tri domaće zamjene ušao prvi napadač hrvatske U-21 reprezentacije Dario Vizinger, no nije mogao puno toga promijeniti. Štoviše, stvari su od 70. do 84. minute postale još gore za WAC jer su u tom razdoblju primili tri gola, od kojih su dva zabili – sami sebi, i to isti igrač – Jonathan Scherzer. Onog preostalog zabio je Demir, dok je Fountas na kraju upisao hat-trick.

Austrijsko prvenstvo podijelilo se na gornji i donji dio ljestvice, a u Ligi za prvaka drugo mjesto drži Rapid, dok je WAC na šestoj poziciji. Osim Vizingera, na ovom je dvoboju za pobjednike igrao i nekadašnji branič Šibenika i Osijeka, Mateo Barač koji je na terenu bio do 80. minute.