Đoković se plasirao u polufinale turnira u Parizu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Parizu. To mu je pošlo za rukom nakon što je u polufinalu bio bolji od Tejlora Frica 2:0 (6:4, 6:3).

Dvojica tenisera odigrala su krajnje neobičan meč.

Samo u prvom setu vidjeli smo čak pet brejkova. Đoković je dva puta stizao do prednosti samo da bi Amerikanac već u narednom gemu uzvratio istom mjerom.

Nisu spriječili 26. igrača sveta ni sjajni servisi prvog reketa svijeta. Naposlijetku je Đoković stigao do brejka pri rezultatu 5:4, te Fric nije dobio priliku da odgovori.

Drugi set nastavljen je u istom maniru. Ovoga puta je Fric bio taj koji je stigao do brejka prednosti, a Đoković je već u narednom poravnao na 1:1.

Imao je priliku Fric da nastavi taj niz s obzirom na to da je već u narednom servis gemu Đokovića imao 15:40, ali se njegov protivnik u tom trenutku budi i prekida seriju od pet uzastopnih brejkova koja se protezala iz završnice prvog seta.

Međutim, još samo je jedan bio potreban Đokoviću do kraja meča da se plasira u polufinale, a on je stigao u sedmom gemu drugog seta.

Đoković će u polufinalu igrati sa Poljakom Hubertom Hurkačom koji je eliminisao Džejmsa Dakvorta rezultatom 2:1 (6:2, 6:7, 7:5).