Francuska i Španija u finalu Lige nacija, za bronzu se bore Belgija i Italija

U finalu drugog izdanja nogometne Lige nacija, koja se igra u nedjelju na stadionu San Siro u Milanu, igrat će reprezentacije Francuske i Španjolske, javlja Hina.

Francuska je finale izborila pobjedom protiv Belgije rezultatom 3:2, premda je nakon prvog poluvremena gubila 0:2.

Belgija je nakon prvih 45 minuta imala dva gola prednosti nakon što su mrežu pogodili Yannick Carrasco (37. minut) i Romelu Lukaku (40), no svjetski prvaci su u nastavku dali tri gola za veliki preokret. Strijelci su bili Karim Benzema (62), Kylain Mbappe (69) i Theo Hernandez (90).

Francuska će u finalu igrati protiv Španjolske koja je u srijedu u Milanu pobijedila aktualnog europskog prvaka Italiju rezultatom 2:1.

Finale je na programu u 20:45 sati, dok će u 15:00 u Torinu za treće mjesto igrati Italija i Belgija.

U prvom izdanju Lige nacija slavio je Portugal, nakon što je u finalu pobijedio Nizozemsku rezultatom 1:0.

Treće mjesto osvojila je Engleska koja je, nakon utakmice bez golova, boljim izvođenjem jedanaesteraca porazila Švicarsku.