Olga Danilović pobjednik turnira u Moskvi

Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je danas prvu WTA titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira u Moskvi pobedila Ruskinju Anastasiju Potapovu sa 7:5, 6:7, 6:4.

Olga Danilović je ovom pobedom postala prvi “laki luzer” u istoriji koji je osvojio WTA titulu. Takodje, 17-godišnja Danilovićeva je i prva teniserka rodjena u dvehiljaditim godinama koja je podigla trofej na WTA turu.

Srpska teniserka je loše počela meč, imala problem s prvim servisom, napravila je i nekoliko grešaka što je Ruskinja, koja je takodje igrala prvo WTA finale, iskoristila i povela sa 4:1.

Potapova je u šestom gemu imala dve brejk lopte i priliku da povede sa 5:1, ali je tada “proradila” 17-godišnja srpska teniserka. Danilovićeva je spasila te dve brejk lopte, smanjila na 4:2, a potom vezala tri gema i preokrenula rezultat na 5:4.

Srpska teniserka je u narednom gemu servirala za set, ali nije uspela. Potapova je napravila brejk, ali to nije poremetilo Danilovićevu koja je osvojila naredna dva gema za prednost od 1:0 u setovima posle 44 minuta igre.

U drugom setu su obe teniserke bile sigurne na svoj servis, prilika za brejk nije bilo sve do devetog gema kada je Danilovićeva forhendom stigla do dve brejk prilike.

Potapova je spasila te dve brejk lopte, ali je potom duplom servis greškom poklonila Danilovićevoj novu, što je ona i iskoristila za 5:4.

Danilovićeva je u narednom gemu propustila prvu meč loptu, a lošim servisima je Potapovoj poklonila brejk loptu i gem. Redjala je potom Danilovićeva grešku za greškom, pa je Ruskinja preokrenula na 5:6.

Srpska teniserka je osvojila naredni gem, pa je drugi set rešen u taj-brejku. Taj deo igre dobila je Potapova sa ubedljivih 7:1.

Danilovićeva je dobro počela treći set, napravila je brejk u drugom gemu i povela sa 2:0, ali je njena protivnica odmah uzvratila i smanjila na 1:2. U četvrtom gemu srpska teniserka nije uspela da iskoristi pet brejk lopti, pa je Ruskinja izjednačila.

Potapova je peti gem osvojila bez izgubljenog poena i povela sa 3:2, a isto je učinila Danilovićeva u narednom gemu i izjednačila. Obe su i posle toga napravile po brejk za 4:4, a u devetom gemu Danilovićeva je uspela da osvoji gem na svoj servis i povela je sa 5:4.

Srpska teniserka je u 10. gemu uspela da iskoristi treću meč loptu i posle dva sata i 20 minuta igre u finalu osvoji prvu WTA titulu u karijeri.